Imieniny Gminy Chełmiec.

Koło Nowego Sącza, znajduje się niewielka gmina o nazwie Chełmiec.
To w niej spędziliśmy wczorajsze popołudnie, odbywał się w niej festyn z okazji dni tej malowniczo położonej gminy. Spacerując między ludźmi, zauważyliśmy stoisko z samymi smakołykami, a właściwie był to pokaz wyrabiania oraz wypieku chleba. 
Można było próbować tych wyśmienitych specjałów. Na scenie przygrywały góralskie zespoły, rozgrywano różne konkursy z wiedzy o ekologii. Jedną z gwiazd wieczoru, był kabaret " Wpadnij do Kopydłowa ".

Wszyscy niegdyś śmialiśmy się do łez oglądając " Spotkania z Balladą ", to tam mogliśmy zobaczyć kopydłowską remizę oraz jej komendanta, czy gamoniowatego strażaka Tomka. Pośmiać się z Firkowej, Helusi czy jej tyczkowatego męża-posła Wincentego. Mieliśmy okazję zobaczyć w tą niedzielę osoby z tego kabaretu na żywo.

Firkowa, jak ją zapamiętaliśmy z dawnych lat, w fartuchu,w chustce na głowie i z torbą w ręku, a w tej torbie jak się okazało miała stringi na sprzedaż. Zrobiła je z proboszczowego swetra. 

Zobaczyć na żywo aktora wcielającego się w postać nauczyciela Jurczyńskiego. Na chełmieckiej scenie brakowało kilku osób grających wówczas w " Spotkaniach z Balladą " - np. Przemysława Brannego- grającego wtedy postać strażaka, czy aktorki, która wcielała się w rolę ślepej Helusi. Gdy opowiadali skecze śmialiśmy się do rozpuku, a wraz z nami cała siedząca przy stołach widownia. 
Przed występem drugiej z gwiazd, uraczono zgromadzonych widzów przepysznym tortem. Sam wójt go pokroił. Ostatnią z gwiazd występujących na Imieninach Gminy Chełmiec, był Zespół " Baciary ". Przyznam szczerze nigdy nie słyszałam o tym zespole. Gdy usłyszeliśmy stwierdziliśmy z mężem, że to nie nasze klimaty. 


Na ich koncercie zgromadziło się całkiem sporo ludzi. Posłuchalibyśmy ich jeszcze, jednak przed nami był spory kawałek drogi, także trzeba było się zbierać do domu. Przyjechaliśmy zmęczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni z udanej wycieczki. 

4 komentarze :

 1. Fajna impreza
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A thong for sale, lol, was it used? The music seems pretty old school with a synth beat. I hear a strong polka influence and it could easily something you hear on the Spanish station. Love the pics of the teenagers, they are the same the world over, aren't they?

  OdpowiedzUsuń
 3. Looks like lots of fun! I'm glad you've included a button for translation from Polish, by the way. It helped me understand what I was seeing in these photos.
  Thanks for linking up at http://image-in-ing.blogspot.com/2017/07/hhhhiiiiiiiisssssssss.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Moją uwagę przykuły te wszystkie pyszności. Było w czym wybierać.
  Pozdrawiam:0

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka