Grunwald - traktat pokojowy...

Wojna z Krzyżakami wcale nie musiała się skończyć dobrze dla wojsk Jagiełły, przecież Krzyżacy mieli świetnie wyszkolonych żołnierzy zaciężnych ( najemników ), czy armaty. Jednak to Polacy odnieśli zwycięstwo pod Grunwaldem, ale nie tylko tam, bo przed Grunwaldem była jeszcze bitwa pod Koronowem, w której wojska polsko - litewskie również odniosły sukces. 


To nie pierwszy traktat pokojowy, który podpisano z Krzyżakami, ale pierwszy, który powodował,że Państwo Krzyżackie przestawało istnieć. Wszystko zaczęło się od zrywu powstańczego mieszkańców Żmudzi przeciwko Krzyżakom.


Owi mieszkańcy mieli dość tyranii " okupanta " jakim byli dla nich Krzyżacy. Od ich "rewolty " zaczęła się tak naprawdę wojna z Krzyżakami.

Naszą uwagę przykuła jednak fotografia przedstawiająca obraz Jana Matejki " Bitwa pod Grunwaldem "Tuż pod fotografią przedstawiającą obraz " Bitwa pod Grunwaldem " jest tekst pieśni śpiewanej przez rycerstwo polskie " Bogurodzicy". W 1411 roku został podpisany Traktat Pokojowy w Toruniu. Traktat bardzo niekorzystny dla Krzyżaków. 

4 komentarze :

 1. Thanks for sharing these photos at http://image-in-ing.blogspot.com/2017/07/splish-splash.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie wystawy, gorzej jest z fotografowaniem.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też z tym miałam problem. Wszystko się odbijało, od szkła.
   Pozdrawiam:)*

   Usuń
 3. Ie taki Krzyżak straszny jak go malują, a na historię lepiej nie patrzyć oczami Sienkiewicza czy Forda.

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka