Zamość na fotografiach, obrazach oraz mapach.

Postanowiliśmy odwiedzić również zamojskie podziemia. To tam znajduje się wystawa przedstawiająca, to piękne miasto na fotografiach, obrazach czy na mapach. 
Zamość jest tak naprawdę niezmieniony od setek lat. Od momentu jak powstało to miasto, nie zmieniło się praktycznie nic a nic. 

Może tylko zniknęły okalające miasto mury obronne. W XXI wieku nie są do niczego tak naprawdę potrzebne. Tak naprawdę przez te wszystkie lata zmieniły się tylko przedmieścia Zamościa, przybyło domów mieszkalnych. Wcześniej były gdzieniegdzie porozrzucane chatki rolników. 
Ciekawie, było zobaczyć jak wyglądał Zamość przed prawie 100-laty, a może nawet wcześniej.
Przez setki lat Zamość był niezdobytą twierdzą, jak pokazują ówczesne mapy taki był zamysł założyciela tego starego grodu Jana Zamoyskiego. Jak zauważycie ratusz nie jest w samym środku rynku, tylko położony jest z boku, a to przez to, że Zamoyscy chcieli mieć widok na ówczesny rynek, a stojący w samym środku rynku Ratusz tylko by przeszkadzał. Dlatego postanowiono go umiejscowić w jednym z rogów.

Zamość otoczony grubymi murami był miastem praktycznie nie do zdobycia. Co czyniło to przepiękne miasto prawdziwą twierdzą.Warto było pojechać do Zamościa, choćby po to by poznać jego ciekawą historię. 

5 komentarzy :

 1. Nie ma twierdz nie do zdobycia, natomiast sa takie których zdobywanie jest tak bardzo kosztowne, że napastnik rezygnuje.
  A Zamość to perła pośród polskich Miast.

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesująca wystawa pokazująca historię miasta, które obecnie jest piękne i jest polską perełką. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne miasto, zwiedzając je czuć te wieki jego historii.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne miasto, mam je w planach. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwa dni temu wróciłam z Zamościa. Ale w podziemiach nie byłam. Bardzo ciekawa relacja.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka