Święto Kwitnącej Azalii w Pisarzowicach.

Ta niedziela skłaniała do wycieczek. My uwielbiamy taką porę, nie było ani za zimno, ani za gorąco tak idealnie. Postanowiliśmy wybrać się do Pisarzowic, w tej małej wsi. Co roku w II poł. maja odbywa się święto kwitnącej azalii. Wtedy też można zobaczyć przydomowe ogrody, ludzi którzy zajmują się hodowlą azalii i różaneczników. Przez te 7-dni przewija się tam mnóstwo ludzi. Każdy chce zobaczyć na co dzień niedostępny ogród. 


Jednak ludzi przyciągają tak naprawdę Ogrody Państwa Pudełko, a kwitnące azalie oraz różaneczniki kuszą swoim przepięknym zapachem. 


Gdy przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, że trzeba stanąć troszkę dalej. Bo na parkingu przy Centrum Ogrodniczym Pudełko nie ma już miejsca. 


Każdy chciał zobaczyć słynne na południową Polskę Ogrody Państwa Pudełko. A roznoszący się wokoło zapach kwitnących Azalii i Różaneczników, przyciągał jeszcze większe rzesze odwiedzających. 


Z tymi krzewami dobrze komponowały się piwonie. rosnące na jednej z ogrodowych rabat. Na przeciwko rozciągał się pas z iglakami.
Głównie do Ogrodów państwa Pudełko przyjeżdżają Czesi, bo taki język wczoraj słyszeliśmy. Mnóstwo też było samochodów z rejestracją z naszego powiatu. Ludzie przyjeżdżają tu tak naprawdę po różaneczniki i azalie, których jest tu całkiem sporo.


Prawie, aż do samochodu ciągnął się za nami zapach azalii i różaneczników. Gdy odjeżdżaliśmy stamtąd byliśmy przesiąknięci tym przepięknym zapachem. 

6 komentarzy :

 1. Zachwycający ogród. No i te kwitnące rododendrony, azalie.
  Warto przyjechać, żeby móc zobaczyć ten piękny spektakl.
  Śliczne zdjęcia:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czysta magia. <3 Kocham ogrody. Coś pięknego. Świetne zdjęcia.
  Pozdrawiam, Aga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe miejsce, ta gama kolorów. Rzeczywiście było co podziwiać

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie utrzymany ogród, a wizyta tam w porze kwitnienia azalii i rododendronów to chyba najlepszy moment.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka