Rzeźby i obrazy z zamojskiego muzeum.

Zamość to takie piękne miasto, skrywające mnóstwo zabytków. Zbliżamy się do zamojskiego muzeum. To tutaj znajduje się wiele artefaktów wykopanych przez archeologów w okolicznych ziemiach. Nas jednak interesowały zgromadzone w tym muzeum rzeźby i obrazy. Spacerując muzealnymi korytarzami przyglądaliśmy się umieszczonym w niszach rzeźbom świętych. A oprócz świętych znajdujących się w niszach, przy ścianach stały gabloty a w nich, unikatowa porcelana.

Przystanęliśmy przed tymi gablotami, oczarowani znajdującymi się w nich porcelanowymi cackami.A nad gablotami wisiały obrazy przedstawiające świętych. Wszystkie te obrazy i rzeźby miały nieznanych autorów, bardzo często byli to miejscowi chłopi, którzy chcieli się w ten sposób odwdzięczyć za uzdrowienie. 


Przede wszystkim były to rzeźby i obrazy świętych. Jeden z nich utkwił nam w pamięci to była ikona " Jezus Pantokrator ".


Wyszliśmy z tego muzeum oczarowani jego zbiorami. Co najważniejsze urzeczeni ilością eksponatów zgromadzonych w tym muzeum.  

1 komentarz :

  1. Bardzo ciekawe Muzeum, piękne zbiory.
    Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka