Niedziela Palmowa w Krakowie.

Znowu odwiedzamy nasz ukochany Kraków. Tym razem postanowiliśmy zobaczyć Korowód z Palmami. Cały korowód swój przemarsz zaczął przed Barbakanem. 








Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w takim korowodzie. Ulica Floriańska w Krakowie na jeden dzień zamieniła się w jerozolimską ulicę. Gdy człowiek przebrany za Pana Jezusa, ją przemierzał ze sztucznym osiołkiem u boku. Trudno przecież znaleźć prawdziwego osiołka. 






Biorąc udział w takim korowodzie śpiewaliśmy pieśni związane z Niedzielą Palmową. Zespołów które brały udział w tym pięknym i bardzo kolorowym korowodzie, było ok. 30. 






Cały ten piękny i bardzo kolorowy korowód z Palmami kierował się w stronę Rynku Głównego. 



Korowód na chwilkę przystanął przed kościołem Św. Wojciecha, tam poświęcono te wszystkie przepiękne palmy, które ze sobą przywiozły zespoły folklorystyczne. Palmy prezentowały się wspaniale. Zespoły przywiozły ze sobą palmy i te duże i te całkiem malutkie. Wszystkie wzięły udział w konkursie na Najpiękniejszą Palmę. 




Spod tego maleńkiego kościółka Korowód przeszedł pod scenę na której miały wystąpić te wszystkie zespoły. Swój występ na początku rozpoczęli " Mali Ligocianie ", po Małych Ligocianach, wystąpili harcerze ze szczepu " Zośka " również z Katowic. Każdy z wykonawców miał na występ tylko cztery minuty. 







W kolejnym poście opiszę Jarmark Wielkanocny, który odbywał się równocześnie z tym pięknym korowodem. 

3 komentarze :

  1. Ależ tam było pięknie, żałuję że nie pojechałam, ale Tobie dziękuję za relcję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Palmy w kościele w Niedzielę, to piękna tradycja, a tu jeszcze taki piękny korowód! Szkoda, że u nas takiego nie ma :( Śliczne ujęcia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Beautiful tradition, nice to see it is still observed there. I fear it is not the case in the UK,

    OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka