Muzeum Diecezjalne w krakowskich Łagiewnikach.

Przez tyle lat pontyfikatu Jana Pawła II nazbierało się mnóstwo darów, które wręczano mu przy okazji audiencji udzielanych przez niego różnym głowom państw. Ci w podzięce za to, że udzielił im audiencji zostawiali te unikatowe dary. Zostawiali je, również pielgrzymi, którzy odwiedzali naszego ukochanego papieża na prywatnych audiencjach.Zastanawialiśmy się gdzie przez te kilka lat po jego śmierci przechowywano te wszystkie piękne rzeczy, które przecież były pamiątkami po nim. W muzeum na Kanoniczej nie było za dużo miejsca. A tego było całkiem sporo. Dlatego kardynał Stanisław Dziwisz postanowił o utworzeniu Muzeum poświęconego tylko i wyłącznie papieżowi Janowi Pawłowi II.Będąc w Łagiewnikach warto odwiedzić nie tylko Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, tuż za nim znajduje się Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, a obok tego pięknego sanktuarium Muzeum poświęcone jego osobie. W przyszłości muzeum znacznie zwiększy ilość eksponatów. Już dziś polecam to miejsce.


Byliśmy tymi pięknymi rzeczami urzeczeni zachwycił nas np. Tron Papieski, tuż obok w gablotach wystawiono jego papieskie sutanny, a także ornaty w których odprawiał msze na pielgrzymkach. W jednej z gablot umieszczono misternie zdobione małe szopki. 

Nas najbardziej zaciekawiło misternie wykonane naczynie z kości słoniowej. 

7 komentarzy :

 1. Witaj Moniko.
  Ciekawe jest te muzeum. Ja w nim nie byłem i już chyba nie będę.
  Były w nim moja żona z dziećmi.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to dobry pomysł, że pamiątki po naszym Papieżu będą w jednym miejscu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego muzeum ale poznaje niektóre eksponaty z Muzeum Diecezjalnego z Kanoniczej.
  Jestem zachwycona Czarną Madonną z Montserrat i gołąbkiem z gałązką oliwną.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Such an assortment of lovely religious art and objects at that museum. Found you from Inspired Sunday despite the link not working.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne przedmioty w bardzo dobrych ujęciach. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka