Wnętrza z zamku w Dębnie.

Przez zamek w Dębnie przewinęło się wielu właścicieli, zaczynając od Tarłów a kończąc na Jastrzębskich. Właścicielami tego maleńkiego zamku byli nawet Sanguszkowie. Każdy z nich pozostawił po sobie jakiś portret. 

W jednej z komnat jest galeria poświęcona panom tego zamku. Wśród tych portretów, są także te przedstawiające ród Sanguszków. Naszą uwagę zwróciły jednak "akty". Jest ich tutaj całkiem sporo.Nie tylko obrazy przykuwały wzrok, także przepiękne meble oraz porcelana. 


Przykuwają uwagę kredensy z porcelaną, ale również solidne stoły czy krzesła. To wyposażenie przenosiło nas w różne epoki i w różne czasy. Dzięki temu poznaliśmy jak żyli ówcześni panowie tego malowniczego zamku. 

5 komentarzy :

 1. Bardzo ładne wnętrze, ładnie urządzone i podobały mi się obrazy na ścianach łącznie z "aktami". Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miejsce, wiele ciekawych eksponatów. Warty zwiedzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. O widzę że Cię Moniko zawiodło w moje strony! Dębno to piękny i ciekawy zamek, najsilniej zresztą widać tu rękę Tarłów, reszta raczej wiele nie zmieniała. O Sanguszkach na Dębnie nigdy nie słyszałem, aczkolwiek portrety mogą być, bo pierwsza kustosz na zamku Pani Krupińska robiła co mogła by za komuny "zorganizować" jakąś sensowną ekspozycję.
  W Dębnie jest jeszcze bardzo ciekawy kościół również gotycki, oraz przydrożna rzeźba. Więcej portretów znajdziesz w tarnowskim ratuszu. I bywaj jak najczęściej w tych stronach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przez taki niewielki zamek przewinęły się znakomitości rodowe.
  Serdeczności zostawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe wnętrza. Muszę tam wreszcie się wybrać, w planach mam ten zamek od dawna.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka