Krakowska Komedia Dell'Arte.

Będąc na Jarmarku Świętojańskim w naszym ukochanym Krakowie. Mieliśmy okazję oglądać przedstawienie Teatru Komedia Dell'Arte. Pierwszy raz oglądaliśmy przedstawienie na żywo. Ten rodzaj sztuki powstał we Włoszech w II poł. XVI wieku.

Ten rodzaj sztuki dziś jest już nieco zapomniany. Przypominają go takie właśnie amatorskie teatry. Miło jest zobaczyć coś czego się nigdy nie widziało.

Przed tą prowizoryczną sceną usiadło mnóstwo ludzi, którzy byli tego dnia na Jarmarku Świętojańskim. Lekka bryza od strony rzeki chłodziła nas uporczywego upału.

Komedia Dell'Arte była pierwowzorem dzisiejszych teatrów. To od niej tak naprawdę wszystko się zaczęło. Aktorzy ubrani byli w renesansowe stroje, Na twarzach mieli maski, nie wszyscy mieli twarze zakryte maskami.Oglądane przez nas przedstawienie Komedii Dell'Arte, opowiadało miłości młodych do siebie. Jednak ojciec dziewczyny miał wobec niej inne plany. Chciał ją wydać za swojego rówieśnika, jednakże w dziewczynie z wzajemnością zakochał  się syn owego konkurenta.


Przedstawienie skończyło się happy endem. Ciekawie było zobaczyć coś takiego.

4 komentarze :

 1. Witam Kraków to moje miasto chetnie go odwiedzam i na komedie tez bym sie zalapała ogladałam raz i dzieki Tobie -przypomnialas mi scenariusz przedstawienia serdecznie pozdrawiam
  ps.piekna szata bloga ok!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa inicjatywa, ładnie zobrazowane zdjęciami. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałbym kiedyś uczestniczyć w takim przedstawieniu, ciekawa inicjatywa.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. JA TEŻ MARZĘ, ŻEBY ZOBACZYĆ TAKĄ IMPREZĘ.
  JEST ŚWIETNA.
  POZDRAWIAM:)

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka