Elbląg.

Zawitaliśmy do Elbląga późnym popołudniem. W tym pięknym i bardzo doświadczonym przez wojnę mieście kończyliśmy nasz rejs przez Kanał Ostródzko - Elbląski. Miasto przywitało nas chłodem i nieprzyjemnym wiatrem.
Nasz statek cumuje przy elbląskim nabrzeżu, stamtąd wyruszamy na zwiedzanie tego malowniczego miasta. Elbląg był prawie całkowicie zniszczony. Cała starówka została pieczołowicie odbudowana. Idąc nabrzeżem kierujemy się w stronę elbląskiego starego rynku. 
Idąc niespiesznie w stronę rynku tego malowniczo położonego miasta mijamy nie czynny już kościół podominikański. Dziś mieści się w nim Galeria " EL". 


Mając troszkę wolnego czasu wspinamy się po stromych drewnianych schodach na szczyt wieży widokowej, mieści się ona w dawnej Bramie Targowej. 

To piękne miasto przetrwało wiele burz. Tak naprawdę nie ma tutaj wielu zabytkowych kamieniczek, ponieważ ponad 80% miasta zostało zniszczone w czasie II wojny światowej. My byliśmy zachwyceni tym unikatowym miastem. 

6 komentarzy :

 1. Malownicze miasto. Odbudowane z ruin. Jego losy były niezwykle burzliwe. Założony przez mistrza krzyżackiego. Należał do Krzyżaków, później do Polski, jeszcze później do Prus i Niemiec, a od 1945 roku znów do Polski.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie odbudowane zachowujące dawny styl kamieniczki. Ciekawe ujęcia z wieży.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekna relacja i opisy zdjecia piekne oddajace piekno Elbląga serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością obejrzałem zdjęcia, bo nigdy nie byłem w centrum tego miasta. Nowe kamienice ładnie nawiązująa do starej zabudowy. Szkoda, że miasto tak mocno ucierpiało w czasie II WŚ.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie byłam w Elblągu, ale widzę, że warto.
  Na Twoich zdjęciach miasto prezentuje się cudnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wybieram się do Elbląga już od dłuższego czasu i jakoś nie mogę tam dotrzeć... Oglądając zdjęcia zrobione przez Ciebie widzę, że na pewno warto odwiedzić to miasto

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka