Kamienice Ormiańskie w Zamościu.

Zapraszam na zamoyski rynek przed unikatowe ormiańskie kamienice. Kamienice przeciągają wzrok swoimi żywymi kolorami.Jeszcze w żadnym mieście nie spotkałam się z tak żywymi barwami na kamienicach. Każda z nich ma inny ornament. Ormian do Zamościa sprowadził jego założyciel Jan Zamoyski. Każda z tych pięknych kamienic ma swoją nazwę i tak np: Kamienica Pod Madonną ( Sołtanowska ), na tym budynku widnieje figura Madonny.


Tuż przy rynku znajduje się Kamienica Wilczkowska, to budowla narożna z przepięknymi narożnymi ornamentami. Wszystkie mają przepiękne attyki.Był mały problem ze zrobieniem zdjęć tych pięknych kamienic, gdy przyjechaliśmy do Zamościa, zasłaniała je scena po dopiero co skończonej imprezie.Te żywe kolory przyciągały jak magnes. W kamienicy o ciemnożółtym kolorze znajduje się muzeum Zamoyskich, ale o nim później.

7 komentarzy :

 1. Pięknie odnowione, bardzo bogate w ozdoby. Takie piękne zabytki nie powinny być zasłaniane, to jest "zmora" wielu miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogródki kawiarniane to świetny pomysł ale reklamy firmy, w tym wypadku Browar Zwierzyniec jest denerwujący. Szkoda, bo kamieniczki są prześliczne.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, byłam, widziałam, potwierdzam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne kolory. Nie byłem jeszcze, zatem patrzę i podziwiam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne kolorowe miasto. Polskie miasteczka są bardzo urokliwe... Serdecznie pozdrawiam ze Szkocji:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam że Zamość jest tak pięknie kolorowy !!
  Dziękuję za wspaniałą wirtualną podróż !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka