Święto Truskawki Rajbrot 2016.

Dzisiejszy post chcę poświęcić Świętu Truskawki, tak tak truskawka ma swoje święto odbywa się ono co roku w przepięknie położonej wsi Rajbrot. Ta wieś leży niedaleko Lipnicy Murowanej.
Gdy przyjechaliśmy do tej malowniczo położonej wsi zabawiano dzieci, cała impreza miała się zacząć o godz. 16.00 również występami dziecięcymi. 
Animatorki świetnie zachęcały dzieci do brania udziału w grach i zabawach np. kto najwięcej razy podrzuci balon czy kto narysuje kredą najpiękniejsze życzenia dla smoka Bazylego. 

Z ustawionych przed sceną ławek rodzice obserwowali bawiącej przed nimi dzieci. Święto Truskawki zostało połączone z Dniem Dziecka. 
Świetnie się bawiliśmy na tym święcie. Mogliśmy popróbować przetworów z truskawki. Posłuchać regionalnych kapel. Warto było przyjechać do Rajbrotu. 

4 komentarze :

 1. Cudowna relacja zdjecia piekne ,zabawa na 102 -dzieci mialy frajde sama bym poszla na taka imprezke pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna impreza dla dorosłych i dla dzieci.
  Muszę się pochwalić, że pod Kielcami w miejscowości Bieliny - to pod Łysicą - jest zagłębie truskawkowe. Uprawia się tutaj specjalny gatunek truskawki - ja nazwy tej odmiany nie pamiętam, można ją na pewno znaleźć w necie. Podobno we wspomnianych Bielinach jest mikroklimat, który wyjątkowo odpowiada uprawianemu gatunkowi tych pysznych owoców.
  W ty roku też było tam Święto truskawki, ale ja nie byłam na tych obchodach
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie:) Super święto:)) Truskawka warta jest tego:)))) Bardzo ciekawa relacja:)
  Pozdrowionka, Jola

  OdpowiedzUsuń
 4. good to have a festival. the kids have fun.

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka