Festiwal Kwiatów - Zamek Książ 2016.

Tegoroczny majowy długi weekend spędziliśmy na Dolnym Śląsku. Pierwszego Maja wybraliśmy się na wycieczkę do leżącego ok. 50 km Wałbrzycha, to tam znajduje się ukochany przez księżnę Daisy zamek Książ. Jak co roku w zamkowych komnatach odbywa się Festiwal Kwiatów i Sztuki. W niedzielę 1 maja pogoda była przepiękna, oczywiście sprawiła, że było mnóstwo ludzi, a w tym tłumie i my.
Idąc parkowymi alejkami, już zza drzew majaczył ten zamkowy unikat. O samym zamku napiszę kiedy indziej. Dzisiejszy post poświęcony jest Festiwalowi Kwiatów i Sztuki. To już 28 edycja tego przepięknego święta.
Otwarte zamkowe drzwi zapraszały do wstępowania w ich skromne progi. Za drzwiami witało wszystkich popiersie jednego z Hochbergów.

W każdej z zamkowych komnat stały inne stroiki i bukiety, zaciekawił nas misterny kunszt wykonania tychże przepięknych bukietów.O Festiwalu na zamku Książ jeszcze napiszę. Tymczasem zostawiam was z namiastką tego co tam można zobaczyć.

4 komentarze :

 1. Planowałam wyjazd. Niestety nie wyszło. A Książ marzy mi się już od dawna.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna impreza, nie wiem co ładniejsze czy te piękne kwiaty czy wspaniałe otoczenie zamku Książ... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. To nieprawdopodobne, jak mogłam przegapić taką piękną Wystawę w Książu. Mieszkam na Dolnym Śląsku więc mam jeden krok... Świetna relacja i bardzo ładne zdjęcia.
  Pozdrawiam Agata

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam Zamek Książ jest niezwykły a festiwal jeden z wilu cudownych atrakcji zdjecia cudowne serdecznie i majiwo pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka