Sosnowieckie egzotarium.

Wybraliśmy się w ub. niedzielę na wycieczkę do sosnowieckiego egzotarium, które jest jednocześnie palmiarnią. Znajduje się tutaj kilka egzotycznych zwierząt z krokodylem nilowym na czele. Rosną tu także egzotyczne rośliny np. wielobarwne storczyki czy inne egzotyczne kwiaty. 


Tuż obok w innym terrarium leżały sobie spokojnie maleńkie jaszczurki. My jednak szliśmy dalej wzdłuż akwariów. Zaciekawiły nas pływające w akwariach rybki, w jednym z nich pływały nawet piranie czerwone. Piranie są jednymi z najbardziej drapieżnych ryb słodkowodnych jakie można spotkać na świecie. W kolejnym pomieszczeniu także za szkłem umieszczono węże z gatunku dusicieli, a były to pytony.
Wśród kwiatów, było kilka sadzawek, a w nich pływały sobie maleńkie żółwie. Mój mąż oglądał z zaciekawienie te egzotyczne zwierzęta mnie ciągnęło do kwiatów, do storczyków i innych tropikalnych roślin.
Mnie natomiast urzekła ta mnogość kwiatów i zapach jaki rozchodził się po tej części. Ten post jest początkiem serii postów o sosnowieckim egzotarium. 

6 komentarzy :

 1. Witaj Moniko!Piekna relacja po sosnowieckim egzotarium na rybki mogłabym patrzyć i patrzeć piekna szata bloga serdecznie i wiosennie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wróciłaś na stare śmieci. Witaj znowu na Blogspocie.
  Nie lubiłam komentowania na Wordpressie.
  Sosnowieckie egzotarium jest warte odwiedzenia.
  Myślę, że będą kolejne posty z tego miejsca.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. i tak wszystko na wyciągnięcie.... wzroku...

  OdpowiedzUsuń
 4. To egzotarium często odwiedzam, bo i blisko mieszkam. Lubię tam chodzić, a szczególnie zimą, albo w szare dni. To miejsce dodaje mi energii. :)

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka