Komańcza-klasztor Nazaretanek.


Podróżując po Bieszczadach zawitaliśmy do Komańczy, miejscowości gdzie był internowany Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. W klasztorze w którym niegdyś przebywał teraz jest izba pamięci jemu poświęcona.Pamiątkami są brewiarz, różaniec czy biurko przy którym pisał listy do wiernych. W tej izbie mogliśmy zobaczyć również klęcznik na którym się modlił Stefan Wyszyński.
O tym, że był tu internowany kard. Stefan Wyszyński informuje nas wmurowana w ścianę tablica.  Do klasztoru prowadzi asfaltowa droga. A sam budynek klasztorny stoi na małym wzniesieniu. U stóp klasztoru wiją się dróżki Stefana Wyszyńskiego. O tym, że był tu internowany kard. Stefan Wyszyński informuje nas wmurowana w ścianę tablica.  Do klasztoru prowadzi asfaltowa droga. A sam budynek klasztorny stoi na małym wzniesieniu. U stóp klasztoru wiją się dróżki Stefana Wyszyńskiego. 

"...Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem..."Komańcza to piękne miejsce, warte zobaczenia.

7 komentarzy :

 1. Piękne miejsce. Mieliśmy okazje w nim być, jednak nie zwiedzaliśmy izby pamięci. dziękujemy bardzo, ze nam ją pokazałaś:)
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 2. myśmy w Bieszczadach mieli bardzo mało czasu, ale zakochałam się w tamtym rejonie od pierwszego wejrzenia, także jest spora szansa, że tam pojedziemy jeszcze nie jeden raz i do tego urokliwego zakątka też pojedziemy. :)
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. To ważne miejsce, byliśmy...
  11 lat temu nadałam mojemu gimnazjum imię tego wielkiego Polaka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne miejsce na Bieszczadach serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobna izba jest w klasztorze w Prudniku, gdzie również Prymas był więziony. Ciekawa relacja, a miejsce na pewno warte odwiedzenia.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesująca relacja.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
 7. To dobrze, że jest takie miejsce, gdzie jest pamięć o kardynale Wyszyńskim. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka