Remigiusz Rączka w Złotym Potoku.

Będąc na Święcie Pstrąga w Złotym Potoku. Gościem wieczoru tego święta był znakomity śląski kucharz Remigiusz Rączka. Mieliśmy okazję zobaczyć go na żywo. Przyrządzał " rybny " bigos. 
Do  Złotego Potoku Remigiusz Rączka przyjechał z młodszym synem. To on mu pomagał we wszelkich przygotowaniach. Podał również przepis na ten bigos " rybny ". Przyrządza się go podobnie jak normalny bigos, tylko, że zamiast mięsa jest ryba. Ten " rybny " bigos ma ciekawy smak. Jeszcze nie przyrządzałam go w domu, ale muszę wypróbować przepis Remigiusza Rączki. 
Bigos ten robi się z dwóch rodzajów kapusty czyli włoskiej i kapusty kiszonej. Dwóch rodzajów ryby: Dorsza i Pstrąga, tą drugą można zastąpić innym rodzajem ryby. 
Przyglądając się temu co robi Remigiusz Rączka, zauważyliśmy, że nie używa on wszelkiego rodzaju weget tylko sól i pieprz. A za panierkę do ryb posłużyła mu mąka z odrobiną papryki, pieprzu oraz soli. 
Mnóstwo ludzi czekało na przyrządzoną przez niego potrawę. Przyznam szczerze takiego " bigosu " to my jeszcze nie jedliśmy. 

6 komentarzy :

 1. Wyobrażam sobie jaka to była pychota:-))
  Fajnie te zdjęcia umieściłaś w takich ramkach w kształcie jajka - bardzo pomysłowo.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj była.
   To taki typ szablonu z okrągłymi ramkami.
   Cieszę się,że podobają się .
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Ciekawy przepis:Bigos rybny. Przypuszczam, że danie było pyszne.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  Lubię pokazy kulinarne, a i pstrągi lubię...
  Bigosy rybnego nie jadłem i pierwszy raz o nim słyszę.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam ! Na ten tekst natknąłem się całkiem przypadkiem i chciałbym sprostować falszywe informacje.Nie jestem synem Pana Remigiusza i jeśli coś umieszczam w sieci to proszę to sprawdzić czy jest to po prostu prawdą. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

"Świat piękny i bardzo różny..." © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka